Elpros Praha s.r.o.

Adresa:U Smaltovny 1563/19b, 170 00 Praha 7
Telefon:+420 222 512 287
Mobil:+420 603 206 884
IČ:63073200
MapaUkázat na mapě
Hlavní menu
  O nás
  Nabídka služeb
  Reference
  Kariéra
  Ke stažení
 
Switch language: English version Úvodní stránka  ›  Reference  ›  Inteligentní a multimediální systémy

Inteligentní a multimediální systémy

Zde uvádíme výběr z realizovaných projektů:

-- iNELS / Foxtrot + CFox --

Rodinný dům v Broumech

Systém je postaven na centrální jednotce CP-1000. V rámci inteligentního řízení je řešeno stmívání a spínání osvětlení, žaluzie, zónová regulace vytápění s tepelným čerpadlem, řízení VZT s rekuperací. Plně integrován je systém EZS, vč. protipožárních čidel. Součástí systému je tedy také záloha napájení a GSM brána. Samozřejmostí jsou pak centrální funkce - zhasnutí všech světel, vypnutí vybraných zásuvkových obvodů, útlum vytápění při opuštění objektu, atd...

Rodinný dům v Panenských Břežanech

Inteligentním systémem, který je založen na centrální jednotce CP-1000 a doplněn externím RF-masterem, je řízeno stmívání/spínání osvětlení, ventilátory s doběhem, ovládání garážových a vjezdových vrat, ovládání venkovních žaluzií, vyhřívání okapových svodů, zónová regulace vytápění... Je provedena příprava pro nasazení multimediálního systému. Stavba v současné době čeká na své dokončení.

Bytová jednotka Štěrboholská 

Centrální jednotka CP-1000, osvětlení řešeno stmívané, spínané, centrální funkce, řízeny otáčky ventilátorů podlahových konvektorů, regulace vytápění s vazbou na HDO, ovládání žaluzií, řešena integrace systému RF-Touch. Pomocí systému je dále řešena návaznost mezi systémem domovního telefonu a systémem CCTV - při stisku zvonkového tlačítka se spustí TV, přepne na kanál s obrazem od venkovní kamery, atd... 

Rodinný dům v Křenicích u Prahy

Na konci roku 2007 byl uveden do provozu rodinný dům vybavený systémem INELS který byl naší firmou dodán od projektu až po kolaudaci. Systém zde zajišťuje řízení vytápění a přípravu teplé vody s návazností na HDO, ovládání osvětlení, zabezpečení objektu, řízení rolet, časové a bezpečnostní funkce. Objekt je po dohodě přístupný.

balcar_1

balcar_2

 

 

 

 Rodinný dům v Třebotově

Rodinný dům plně vybavený systémem INELS druhé generace. V domě je řízeno osvětlení, ovládány venkovní žaluzie, prováděna regulace teplot v jednotlivých místnostech včetně klimatizace. Dále je řešeno i zabezpečení objektu a hlášení poruch či nebezpečných stavů - požární čidla, plynová čidla, vniknutí do objektu, poruchy přepětí apod. To vše na základě povelů z nástěnných ovladačů s integrovanými čidly teploty, údajů meteocentrály, zabezpečovacích čidel či povelů předaných přes vestavěnou GSM jednotku. Samozřejmostí je vizualizace a přístup přes Internet.

trebotov_1

trebotov_2

 

 

 

 


Bytová jednotka Záběhlice

Jednoduchá instalace pro komfort majitelů malého bytu v činžovním domě. Systém řídí úrovně osvětlení v obývacím pokoji pomocí SOPHY a IR ovladače Kameleon. Do systému je integrováno zabezpečovací zařízení včetně úniku plynu a požárních čidel, GSM komunikace a centrální ovládání teploty a časově závislá cirkulace teplé vody. TUV.

Rodinný dům v Pticích

Rodinný dům je tvořen dvěma bytovými jednotkami. Pomocí inteligentního systému je ovládáno vnitřní i venkovní osvětlení, je řízeno vytápění objektu s použitím několika topných zón a regulováno digitálními prostorovými termostaty. Regulace vytápení pracuje se signálem HDO. Dále jsou ovládány žaluzie, garážová vrata, spínány vybrané zásuvky a další. K ovládání systému jsou určeny především nástěnné skupinové ovladače s krátkocestným ovládáním. Systém INELS zajišťuje také zabezpečení objektu vč. požárních detektorů. Celý systém je možné ovládat také pomocí SMS a webového rozhraní. V současné době je v objektu realizována část inteligentní instalace, zbylá bude realizována dodatečně.

Podkrovní byt v Praze Chuchli

V rámci inteligentní instalace je řízeno osvětlení, regulace vytápění a ohřevu TUV s ohledem na levný tarif HDO, dále napojení na externí systém EZS. Vše od návrhu po realizaci a následnou revizi.

chuchle_1

chuchle_2

 

 

 

 Rodinný dům v Hostivicích

V rámci inteligentního systému je řízena většina technologií v objektu, je regulováno vytápění, jsou detekovány venkovní podmínky pomocí meteostanice. Dále je objekt zabezpečen pomocí integrovaného systému EZS.
V současné době finální projekt čeká na svou realizaci.

Zámek Bon Repos

Provádíme také servis a opravy stávajících instalací. Např. na zámku Bon Repos, kde je instalován System iNELS I. Řízeno je zde především osvětlení - krátkocestnými ovladači. V hlavním sále pak dálkovým IR ovladačem přes multifunkční jednotku Sophy.

Bon_Repos

bon_repos_2

 

 

 

 


-- DALI --


Wellness Harmony Špindlerův Mlýn

V rámci inteligentního systému je z místa recepce pomoc

Hotel U Hájků I *****

Systémem DALI je řízeno osvětlení prostor recepce a lobby baru. Zahrnuje kompletní spektrum svítidel – žárovky, zářivky, RGB reflektory, diodové pásky, atd.

Golfový areál Vysoký Újezd

Osvětlení je systémem DALI řízeno v prostorách restaurace, přednáškového sálu a zasedací místnosti. Ovládací prvky nejsou v tomto objektu zvoleny z řady DALI, ale jde o standardní tlačítkové ovládače z přístrojového standardu zvoleného architekty.


-- KNX/EIB --

Disco Club Xanadu v Jihlavě

Elektroinstalace disco clubu je řízena systémem KNX. Svítidla jsou spínaná, stmívaná, nebo řízená pomocí protokolu DALI. Vypínány jsou vybrané zásuvkové okruhy, jsou řízeny splachovače WC, je provedena návaznost na systém EZS a systém MaR vzduchotechnické jednotky. K ovládání slouží pohybové detektory, systémová tlačítka a celkem 3x dotykové panely 10". Údaje o venkovních klimatických podmínkách snímá instalovaná meteostanice. Systémem jsou také ovládány el. topné rohože. Dále je měřena spotřeba vody a elektřiny. Jsou definovány světelné scény jako např. úklid, akce, apod. Z pultu DJ je možné ovládat mj. také ventilátory na mlhu a provoz VZT jednotky. Uživatel má možnost vzdáleného přístupu pomocí jednotky s webserverem.

Bytová jednotka Nad Závěrkou

Bytová jednotka ve vyšším standardu. Inteligentním řídícím systémem KNX je ovládáno spínané i stmívané osvětlení, automaticky spínaná závlaha venkovních truhlíků, ovládání venkovních žaluziových pohonů s vazbou na centrální řízení objektu od Somfy a řízení vnitřních klimatizačních jednotek. Je řešena zónová regulace vytápění. Systém je ovládán tlačítkovými ovladači a prostorovými termoregulátory s displejem, dále pomocí 7" dotykového panelu. Uživatel má možnost vzdáleného přístupu pomocí instalované jednotky v webserverem. Je provedena distribuce celkem 4x audio zón. Samozřejmostí je kompletní návaznost mazi řídícím systémem KNX a systémem multimediálním.
Bytová jednotka je v současné době ve fázi před dokončením.

Residence Beethoven, Praha 1

Luxusní bytový dům v Lázeňské ulici na Malé Straně s možností kompletního řízení jednotlivých prostor a dálkové správy přes WEB rozhraní.

Obchodní domy KIKA v Čestlicích a Praze – Letňanech

LIDL Olomouc

Variabiní systém ovládání osvětlení ve velkoskladech firmy LIDL

Německá škola v Praze, Praha 5-Vidoule

Novostavba areálu školy vybaveného systémem EIB/KNX zahrnujícího více než 2000 prvků systému.