Elpros Praha s.r.o.

Adresa:U Smaltovny 1563/19b, 170 00 Praha 7
Telefon:+420 222 512 287
Mobil:+420 603 206 884
IČ:63073200
MapaUkázat na mapě
Hlavní menu
  O nás
  Nabídka služeb
  Reference
  Kariéra
  Ke stažení
 
Switch language: English version Úvodní stránka  ›  Nabídka služeb  ›  Inteligentní a multimediální systémy

Inteligentní a multimediální systémy

Provádíme kompletní návrh a realizaci inteligentních a multimediálních systémů počínaje konzultací požadavků zákazníka, přes návrh rozvaděčů, schéma řízení objektu a naprogramování systému, konče dodávkou, vlastní realizací a oživením systému.

Automatizace rodinných domů a bytů se zavádí z důvodu optimalizace komfortu ovládání přístrojů v domácnosti a optimalizace bezpečnosti. Mimo to sběrnicová instalace přináší úspory energie, funkce centrálního ovládání a signalizace poplachu. Neodělitelnou součástí systému je vzdálený vizualizovaný přístup přes WEB rozhraní dostupné všude tam, kde máte k dispozici Internet.

 

 

Inteligentní systém iNELS

Výrobcem systému INELS je společnost ELKO EP, s.r.o. INELS znamená inteligentní a komfortní elektroinstalační systém, který představuje komplexní řešení moderní elektroinstalace, pomocí které můžete ovládat osvětlení, markýzy, žaluzie, topení, klimatizaci, elektrické spotřebiče a také zabezpečit svůj majetek i mnohé další.

Systém INELS je navržen tak, aby dokázal uspokojit požadavky od nejmenších aplikací s dílčím (částečným) řešením elektroinstalace až po řešení rozsáhlých celků vyžadujících automatizaci a komplexnost. Systém je tedy možné využít jak pro rodinné domy, byty, administrativní, prodejní prostory, tak i pro rozsáhlé budovy, či komplexy budov a průmyslovou sféru. Řešení těchto různorodých aplikací nabízí jednotlivé úrovně systému: INELS StarterKit, INELS, INELS multimedia, INELS & BMS (Buiding management system). Cílem je přinést uživateli inteligentní elektroinstalaci šitou na míru a především i příznivou cenu. Toho jsme schopni dosáhnout realizací základního nebo jen částečného řešení pro Váš inteligentní dům, které můžeme v případě požadavku rozšířit o další prvky či funkce systému. Při pořízení inteligentní elektroinstalace INELS tedy uživateli nevznikají náklady za funkce, ovládací prvky nebo rozsah, který nevyužije.

Základem systému je dvouvodičová instalační sběrnice, pomocí které jsou propojeny všechny senzory a aktory systému. Sběrnicí se rozumí přenosové médium, ke kterému jsou připojeni účastníci, kteří si po sběrnici vyměňují informace. U systému INELS tvoří sběrnici jeden twistovaný (kroucený) pár vedení, který slouží jak pro přenos informací, tak i pro napájení systémových jednotek.

Programování, tj. nastavavování parametrů funkcí, se provádí pomocí software INELS Designer&Manager. INELS je cenově výhodný, centralizovaný systém umožňující vysoký komfort a variabilitu řízení objektu.

Více informací na stránkách výrobce: www.INELS.cz

Možnosti uplatnění

Úspora energie
V inteligentním systému INELS je integrována regulace topení a/nebo klimatizace. Systém umožňuje individuálně regulovat teplotu v jednotlivých místnostech a tím dosáhnout efektivního využití spotřebovaných energií.
Dále umožňuje řídit rolety / žaluzie na základě venkovních světelných podmínek – např. v letních slunečných dnech brání ohřívání místností naklopením lamel žaluzií, klimatizace pak nemusí běžet na takový výkon, který by byl třeba pro chlazení místnosti bez tohoto opatření a tím snížit spotřebu energie.
Naopak v zimě umožňuje takové funkce, že se např. při otevření okna uzavře topení v dané místnosti a tím se předejde zbytečnému vytápění při otevřeném oknu. Stejná funkce je aplikovatelná v létě na klimatizaci.
Systém může také řídit intenzitu svítidel na základě aktuálních světelných podmínek v místnosti. Je možné využít časové funkce pro spínání vybraných spotřebičů, popř. je dokáže vypnout, pokud na ně uživatel objektu při svém odchodu zapomněl.
Také je možné blokovat vybrané spotřebiče při vysokém tarifu elektroměru HDO, spínat venkovní osvětlení až po soumraku a další.

Zvýšení komfortu bydlení
Systém umožňuje skupinové ovládání vybraných spotřebičů. Např. pokud chcete sledovat film, stiskem jednoho tlačítka se stáhnou žaluzie, centrální světlo se zhasne úplně, ostatní osvětlení v místnosti se setmí na 20% úroveň, stáhne se plátno pro projektor, atd.
Celý systém je dále možné ovládat hlasem, dálkovým ovladačem, nebo přes dotykový displej, který nabízí kopletní přehled o systému.
Systém dokáže regulovat teplotu v každé místnosti individuálně a tím přispívá ke komfortu a tepelné pohodě uživatelů objektu.
Dále je možné využít automatického spínání světel pomocí detektorů pohybu od vestavěné EZS, popř. užívat funkce jako je automatické zpožděné vypnutí světel, regulace míry osvětlení na základě aktuáních světelných podmínek v místnosti, atd.
Samostatnou kapitolou je pak využití systému pro handicapované uživatele objektů. Jako je dálkové ovládání, nebo centrální ovládání celého systému přes PC pro imobilní, zvukové zprávy pro nevidomé, či skupinové povely pro nemohoucí.

Vzdálené (dálkové) ovládání

K celému systému je možné se připojit pomocí webového rozhranní (integrován web server) z celého světa ze kteréhokoli PC připojeného k internetu. To umožňuje ovládání i vizualizaci jednotlivých prvků zahrnutých do systému. Pomocí tohoto rozhranní je možné nejen kontrolovat aktuální stav systému, ale také ho měnit, regulovat vytápění, apod.
Další možností je komunikace se systémem prostřednictvím SMS. Můžete ovládat vybrané spotřebiče, alarm, či osvětlení objektu Systém Vás také může informovat o svém stavu a současném nastavení.

Řízení technologií v objektu
Systém dokáže nastavit vybrané technologie a elektrické spotřebiče podle rozpoznání přihlášeného uživatele – po odkódování, nebo po přečtění karty na klávesnici. Nabízí proto veškeré možnosti inteligentní automatizace.
Dokáže ovládat a regulovat technologii vytápění, klimatizace, zahradního zavlažování, atd. K jejich řízení využívá údajů získaných z vnitřních i venkovních čidel, nebo z instalované meteostanice.

Bezpečnostní funkce
V rámci systému INELS je integrován elektronický zabezpečovací systém EZS, který při narušení střeženého prostoru kromě standardních funkcí hlášení na pult centralizované ochrany PCO umožňuje v objektu vyvolat funkce, jako např: zapne se osvětlení v domě, vytáhnou se rolety, aktivuje se poplachové zařízení. Dále je možno připojit požární čidla které jsou systémem INELS nejen napájena, ale jejichž signál je možno přenášet pomocí GSM modulu. To jsou jen některé příklady funkcí. Pro prevenci před násilným vnikem do objektu je možná simulace přítomnosti osob v domě - lze zvolit skupiny světel, které se budou po dobu nepřítomnosti libovolně spínat a nastaví se čas, kdy se mají tato světla spínat. INELS tak přispívá k lepšímu pocitu bezpečnosti obyvatelů domu. Do systému lze jednoduše zavést veškerá chybová hlášení která jsou k dispozici - porucha klimatizace, vytápění, výskyt plynu v objektu, porucha kalového čerpadla, výpadek napájení, informace o přesném způsobu narušení objektu, použití bezpečnostních kódů EZS atd.

 

logo_Control4

Multimediální systém Control4

 

Domácí kino jedním dotykem
Zjednodušte si každodenní ovládání své hudby, filmů či TV. Na vše vám postačí pouze jeden ovladač.

Hudba v každém pokoji
Užijte si svoji hudební sbírku – ať již ji máte v mp3, na iPodu či iPhonu anebo na vinylových deskách – kdekoli v domě.

Chytré osvětlení
Vytvořte si světelné scény pro snadné ovládání. Control4 díky senzorům pohybu a intenzity osvětlení a stmívačům zvyšuje vaše bezpečí a snižuje náklady na elektřinu.

Pokročilé řízení teploty
Pomáhejte šetřit přírodní zdroje a zajistěte si tepelnou pohodu v domě díky snadnému ovládání topení a chlazení.

Ochrana & bezpečí
Přidejte do svého systému zabezpečovací ústřednu a IP kamery, abyste na svůj domov mohli dohlížet odkudkoli.

Díky integračnímu modulu navíc není problém kompletně propojit Vaši inteligentní instalaci iNELS s tímto multimediálním systémem. Získáte tím mj. možnost ovládat oba systémy např. z TV, dotykových panelů, iPadu, apod.

 

logo_DALI
Inteligentní systém řízení (osvětlení) DALI

DALI je mezinárodní, otevřený standard, který podporuje mnoho světových výrobců světelných technologií. Nabízí jednoduchou digitální cestu komunikace, která je spolu s instalací maximálně zjednodušena. Tento standard vytváří ucelené systémové řešení (lampy, elektronické předřadníky, řídicí jednotky, světelné systémy). Vytváří decentralizovaný systém tím, že je mnoho informací uloženo v jednotlivých předřadnících - individuální adresa, zařazení do skupin, úroveň osvětlení scény a při zapnutí, rychlost stmívání, atd.

 

logo_KNX
Systém KNX/EIB

Systém KNX/EIB je společný evropský projekt firem zabývajících se instalacemi "inteligentních budov" vyvinutý v zájmu energetických úspor při provozu budovy a vyššího komfortu uživatele. Firmy jsou sdruženy v uskupení KNX/EIB Association - Konex http://www.eiba.com, www.konnex.org. Tyto systémy osazované do moderních budov umožňují nejen standardní ovládání elektroinstalace v místnostech včetně vytváření přednastavených scén, řízení osvětlení podle denního osvětlení, hodin reálného času, ale i logické propojení s ostatními systémy v budově. Jedná se o řízení vytápění a chlazení v závislosti na časovém denním režimu, přítomnosti osob, režimu větrání, apod.

Systém obsahuje komponenty pro řízení zastínění oken budov, zavírání střešních oken, vytápění vjezdů, okapů apod. Umožňuje dále začlenění zabezpečovacích prvků pro ochranu majetku, simulaci přítomnosti osob v objektu a další logické funkce které mohou využívat informace proudící po společné sběrnici všech prvků systému.

Přiřazení funkcí je variabilní a je možné je upravit pouhou změnou parametrů software příslušného prvku. Součástí ovládacích prvků mohou být teplotní čidla se zobrazením požadovaných a skutečných hodnot, času, teplotního režimu apod. Větší zobrazovací dotykové panely slouží k víceúrovňovému zobrazení informací o stavu systému, jednotlivých prostor budovy nebo funkčních celků. Vrcholem je pak možnost dálkové správy přes WEB rozhraní nebo pomocí mobilního telefonu. Hlavními našimi dodavateli základních komponent jsou firmy Jung, Lingg & Janke, ABB, Siemens.